Lonking Polska
Tutaj jesteś: strona główna / o firmie
powrót

Lonking Polska

Nowe wózki widłowe i maszyny budowlane

Firma EDDI Complex od 2014 roku jest pierwszym w Europie i jedynym w Polsce dystrybutorem koncernu Lonking LTD. Zajmujemy się wózkami widłowymi od ponad 15 lat a marka Lonking, jest obecnie naszym produktem flagowym.


Lonking Holdings Limited („Lonking”) jest jednym z największych producentów maszyn budowlanych w Chinach. Firma została założona w roku 1993, a dziś posiada 18 spółek zależnych będących w całości jej własnością. Posiada swoje zakłady produkcyjne w prowincjach Fujian, Szanghaju, Jiangxi oraz Henan, zajmują one łączną powierzchnię ponad trzech milionów metrów kwadratowych, a położone są tak, by jak najlepiej wykorzystać zalety położenia geograficznego.

Lonking produkuje ładowarki, koparki gąsienicowe, koparko-ładowarki, walce drogowe, równiarki, wózki widłowe oraz ich główne części, takie jak skrzynie biegów, przekładnie hydrokinetyczne, osie, wyposażenie hydrauliczne, przekładnie, rury i węże, wały napędowe itp.

W roku 2008 Lonking wyprodukował i sprzedał prawie 30000 sztuk ładowarek, zdobywając ponad 20% udziałów na rynku chińskim, dzięki czemu uplasował się na pierwszym miejscu w rankingach ilości sprzedaży na świecie. Firma stawia sobie za cel dalsze rozwijanie produkcji i wytwarzanie udoskonalonych, efektywnych i przyjaznych środowisku produktów.

Lonking - bezpiecznie, potężnie, ergonomicznie


Lonking produkuje wózki widłowe, ładowarki kołowe, koparki hydrauliczne, walce drogowe, zagęszczarki i mini ładowarki. W 2011 r. Lonking sprzedając 16000 sztuk osiągnął pozycję w rankingu Top 5 wśród chińskich marek wózków.

Roczny dochód w 2013 roku na poziomie 1,3 mld dolarów uplasował firmę na 28 miejscu listy wiodących światowych marek przemysłu budowlanego. Obecnie roczna sprzedaż ładowarek marki Lonking osiąga ponad 46000 sztuk, pokrywa zapotrzebowanie chińskiego rynku w ponad 20% i plasuje się w czołowej trójce przedsiębiorstw w sektorze przemysłu.


Lonking ma na celu dalszy rozwój energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska produktów.